DestinácieExotické dovolenkyAkciové letenkyPrenájom autaHotelyKontaktPelipecky apkaInstaGym

WIZZAIR

22 hodnotení

Maďarsko-poľská letecká spoločnosť Wizz Air bola založená v roku 2003 a sídli v maďarskom Vecsési. Wizz Air patrí medzi najznámejšie európske nízkonákladové aerolinky. Prvý let realizoval 19. mája 2004 z Katowíc. 

Flotilu tejto leteckej spoločnosti tvoria prevažne lietadlá typu Airbus A320 a lietajú prevažne po Európe, avšak Wizz Air pôsobí na trhoch v Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Ukrajine či Českej republike.

 

 

Aj keď Wizz Air patrí medzi nízkonákladové letecké spoločnosti, neustále sa snaží klientom ponúkať nové a kvalitnejšie služby. Jednou z možností je napríklad využitie služby Wizz Flex, s ktorou je možné až do 3 hodín pred odletom zmeniť let koľkokrát len chcete. Za takéto zmeny vám nebude účtovaný žiaden poplatok, doplatitíte jedine rozdiel v cene letov.

Najväčšou základňou tejto leteckej spoločnosti je letisko v Budapešti, avšak lieta aj z ďalších viac ako 20 letísk v Európe. Silným hráčom na trhu nízkonákladových leteckých spoločností sa stal už tesne po svojom založení v roku 2003. Wizz air v roku 2019 menil pravidlá pre rozmery príručnej batožiny

IATA kód spoločnosti: W6

WIZZAIR - Batožina

prirucna-batozina
príručná batožina
40 x 30 x 20 CM
10 KG
Ohodnoťte túto leteckú spoločnosť
22hodnotení