Exotické dovolenkyAkciové letenkyPrenájom autaHotelyKontakt

Lisabon

0 hodnotení

    Žlté električky, graffity, jedlo a hlavne, teplo! Lisabon je najväčšie a zároveň hlavné mesto Portugalska. Žije v ňom niečo cez pol milióna ľudí, no so svojím okolím sa číslo môže vyšplhať pokojne cez 3 milióny. Zaujímavosťou je, že je to najzápadnejšie hlavné mesto v Európe.


    Lisabon nie je pri mori, no more nie je ďaleko. Cesta k nemu trvá chvíľku a za pár eur Vás odvezie tam jeden z vlakov, ktorý premáva každých 20 minút. Cez mesto tečie rieka Tejo a vedie cez ňu aj most 25. apríla, ktorý je taká európska verzia známeho Golden Gate.


    Lisabon neleží na rovine a preto máte pocit že chodíte iba hore - dole. Odmenou za zdolané kopce sú však krásne výhľady, ktoré si môžete vychutnať v niektorej z mnohých kaviarní. Ak Vás derú topánky, odbremeňte nohy a vydajte sa naprieč mestom žltou električkou, ktoré slúžia najmä ako turistická atrakcia, no sú neodmysliteľnou súčasťou mesta. Cestou nescrollujte sociálnymi sieťami, ale pozorujte ulice plné originálnych graffitov, či nasávajte modernú architektúru. Lisabon je skrátka mesto, ktoré má čo ponúknuť.

Počasie

Sunday
clear sky
22 °C
(dnes)
10 °C
Monday
clear sky
21 °C
(dnes)
8 °C
Tuesday
cloud
17 °C
(dnes)
8 °C
Wednesday
clear sky
15 °C
(dnes)
8 °C
Thursday
scattered clouds
19 °C
(dnes)
5 °C
Ohodnoťte túto destináciu
0hodnotení