Rezervácia leteniek lowcost aerolínií

Lowcost (nízkonákladové aerolínie) sa nedajú zarezervovať, dajú sa iba zakúpiť. Let Vám môžeme vyhľadať buď my, alebo si ho vyhľadáte sami. Letenky vám vystavíme oproti úhrade a zašleme emailom. Let vám vyhľadáme my, ak nám zadáte potrebné údaje o lete. V takom prípade buď vyplňte formulár na našej www stránke, alebo nám zašlite na adresu info@letenky.sk základné dáta pre zamýšľaný nákup - odkiaľ, kam, mená cestujúcich, údaje o objednávajúcom (adresa. telefón, mail ), požadovanú cenu letenky. My Vám do 24 hodín dáme odpoveď aj s pokynmi na platbu (resp. pokračuj v bode 6c).

Požadovanú letenku si nájdete aj sám, ak máte trocha času a budete postupovať nasledovne:

 

1.   Na úvodnej strane sekcie lowcost letenky si vo vyhľadaní letu zadajte destináciu kam chcete letieť. Ak v zozname nie je mesto (destinácia), ktorú požadujete, znamená to, že ju neponúka žiaden lowcost dopravca.

2.   V druhom riadku Vám ponúkne letiská a mestá, z ktorých sa Vami zadaná destinácia lieta. Z nich si môžete vybrať to miesto odletu, ktoré by Vám najlepšie vyhovovalo.

3.   Kliknite na "pokračovať". V ďaľšom kroku Vám už ponúkne všetkých prepravcov, ktorý túto trasu lietajú.

4.  Lety si môžete vyhľadať tak, že postupne preklikáte jednotlivých dopravcov, a tak vyselektujete, ktorý je v danom termíne pre Vás najvýhodnejší, či už z hľadiska času letu alebo ceny.

5.  Uvedené ceny sú spravidla bez letiskových poplatkov, ktoré je možné sa dozvedieť až v nasledujúcich krokoch. Poplatok za vystavenie letenky, sa v týchto krokoch neuvádza, a preto treba počítať s tým, že cena letenky bude ešte o tento poplatok zvýšená. Nakoľko niektorí dopracovia nemajú ceny uvádzané v SKK, prípadne majú batožinu prípadne check-in za príplatky, spoľahlivo zistíte aktuálnu cenu letenky telefonicky na našom call centre alebo mailom.

6.   Keďže uvedené letenky sa nedajú rezervovať, ale iba priamo zakúpiť (vystaviť) do ich vypredania, je to možné len oproti zaplateniu celej sumy letenky. Preto si dobre premyslite, či je Váš záujem záväzný, termín letu a mená cestujúcich správne.  

7.   Následne postupujte takto:

 • Zapíšte si/vytlačte si údaje o rezervácií: názov spoločnosti, dátum letu, dátum príletu, cenu, mená cestujúcich (u detí aj dátum narodenia).
 • Kontaktujte naše call centrum, alebo vyplňte objednávku na našej www stránke, alebo nám zašlite na adresu info@letenky.sk základné dáta pre zamýšľaný nákup - odkiaľ, kam, mená cestujúcich, údaje o objednávateľovi (adresa, telefón, mail), cenu letenky.
 • Mailom/telefonicky vám bude potvrdená celková cena letenky aj s poplatkom za vystavenie. Pokiaľ budete budete ponuku akceptovať bude Vám pridelený variabilný symbol, ktorý zadáte pri platbe.  Pokiaľ máte záujem, môžeme vám uzatvoriť poistenie storna letenky a cenu poistenia pripočítate k cene letenky.
 • Čo najskôr zaplaťte vo vašej najbližšej pobočke VÚB banky alebo TATRA BANKY príslušnú čiastku, aby sa znížilo riziko zmeny ceny letu (najlepšie ihneď po tom, čo Vám potvrdíme cenu). Bohužiaľ systém dopravcov lowcost (nízkonákladových) spoločností neumožňuje prevedenie rezervácie letu, iba priamy predaj. Preto, môže dôjsť k vypredaniu príslušnej letenky, čo má za následok zmenu ceny letov a tým potom aj nutnosť doplatku vzniknutého rozdielu, samozrejme môžete rozhodnúť o zrušení objednávky (v tom prípade vraciame plnú sumu Vašej platby na Váš účet, alebo v hotovosti v našej CK).

  Čísla našich účtov:

  vo VÚB banke je 2022684553/0200,

  v TATRA BANKE je 2621810689/1100,

  konštantný symbol: 0308,

  variabilný symbol: vyžiadajte si ho telefonicky

       popis platby: pri úhrade poproste pracovníčku banky, aby do textu uviedla: 'LETENKA - meno cestujúceho'

Prosíme to uhradiť VKLADOM NA ÚČET! Takto nám to príde na účet do 2 minút a letenky ihneď vystavujeme. Keby ste to urobili prevodným príkazom, tak to môže trvať až 3 dni a vtedy už tarifa nemusí byť voľná. Letenky vystavujeme až vtedy, keď máme úhradu pripísanú na účte !!! Nestačí odfaxovať prevodný príkaz.

 • Pokiaľ máte vlastný účet vo VÚB banke alebo Tatra Banke, môžete použiť aj príkaz na úhradu do tej istej banky na náš účet cez internet banking so splatnosťou ihneď. Vtedy nám bude úhrada pripísaná na náš účet do cca. 2-3 hodín - podľa zúčtovacieho cyklu banky.
 • Po prevedení zakúpenia letu Vám zašleme emailom elektronickú letenku s rezervačným číslom. Lowcost aerolínie nevystavujú papierové letenky. Elektronickú letenku, ktorú mailom obdržíte si vytlačte a 2 hodiny pred odletom sa dostavte na check-in, kde predložíte rezervačné číslo, identifikačný doklad (pas alebo OP) a bude Vám vydaný palubný lístok. Kód letenky je totožný pre let tam i späť.
 • Rezervačné číslo (confirmation number) znamená, že Vaša rezervácia bola úspešne potvrdená zo strany leteckej spoločnosti. Zaznamenajte si ho a uchovajte ho na bezpečnom mieste. Pri letoch s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami nepotrebujete letenku. Nemusíte sa obávať, obdržaním rezervačného čísla získavate potvrdenie rezervácie Vášho letu a letecká spoločnosť má aj týmto spôsobom možnosť znížením nákladov ponúknuť výhodnejšiu cenu za let.
 • Môže sa Vám stať, že cenu, ktorú ste si vybrali ako pre Vás najlepšiu, Vám pri rezervácii systém neponúkol. Prečo? Sedadlá sa obsadzujú podľa princípu 'prvý berie'. Znamená to, že čím skôr si let rezervujete, tým lepšiu cenu máte. Ak ste flexibilný v termíne odletu a rezervujete si a zaplatíte Váš let čo najskôr, nájdete pri rezervácii v systéme najlepšiu cenu.
Visa MasterCard DinersClub American Express TatraPay SporoPay VUB ePlatby
02 / 4445 7777


RyanAir
RyanAir
Stuttgart
už od 22
Eurokalkulačka