DestinácieExotické dovolenkyAkciové letenkyPrenájom autaHotelyKontaktPelipecky apkaInstaGym

New York

2 hodnotenia

    Pre mnohých je toto „hlavné mesto sveta“, tento pupok Ameriky cestovateľským snom a asi má predsa len čosi do seba známa veta: „Vidieť New York a zomrieť“. Letenky do USA kúpite teraz lacno a jednoducho priamo z Viedne. Toto miesto bude mať vždy čím fascinovať. Vždy bude lákať a zároveň čímsi mraziť. Mraziť možno spomienkou na jedenásty september z roku 2001, prípadne kontrastom medzi chudobou a bohatými. Pod newyorskými mrakodrapmi nájdete úžasnú asimiláciu národov, chutí, vôní, pamiatok, atrakcií a kvantá obchodných domov, ktoré „vyrabujú“ peňaženky aj tým, ktorých nikdy nakupovanie nelákalo.

    Mesto New York patrí k ekonomicky najvýznamnejším mestám USA, a zároveň aj k tým najľudnatejším. Nájdete ho na východnom pobreží Spojených štátov v rovnomennom štáte. Rozkladá sa v južnom cípe na východe krajiny pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceána, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D. C. 

    Samotné mesto New York pozostáva z častí Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Okrem Bronxu ležia všetky tieto časti na ostrovoch. Centrom New Yorku je Manhattan, je to miesto, na ktorom sídlia najvyššie mrakodrapy. Za typickú černošskú štvrť sa považuje Bronx. New York je hospodárskou metropolou Spojených štátov. Je sídlom medzinárodných organizácií, ako napríklad OSN. New York je centrom svetového obchodu. Dĺžka letu do New Yorku je približne 10-11 hodín v závislosti od toho, či letíte s prestupom alebo bez medzipristátia.

Počasie

Friday
clear sky
32 °C
(dnes)
25 °C
Saturday
cloud
32 °C
(dnes)
23 °C
Sunday
clear sky
35 °C
(dnes)
24 °C
Monday
clear sky
29 °C
(dnes)
23 °C
Tuesday
few clouds
28 °C
(dnes)
21 °C
Wednesday
scattered clouds
25 °C
(dnes)
23 °C
Ohodnoťte túto destináciu
2hodnotenia