Exotické dovolenkyAkciové letenkyPrenájom autaHotelyKontakt

Bali

1 hodnotenie

    Bali. Kedysi vysníva destinácia, dnes ľahko a relatívne lacno dostupná. Miesto, aké nikde inde nenájdete. Bali vyjadruje všetko, po čom vystresovaná duša túži - relax, pokoj, oddych. Ostrov si môžete vychutnať ako nič nerobením na plážach, tak aj dobrodružstvom v pralesoch. A popritom si užívať úsmevy a veľkorysosť miestnych obyvateľov.

    Bali leží medzi Jávou a Lombokom, obmývané Jávskym morom zo severu a Indickým oceánom z južnej strany. Rozlohou 5632 km² ani zďaleka nepatrí medzi najmenšie. Hlavným mestom je Denpasar s polmiliónom obyvateľov.

    Vnútrozemie sa pýši aktívnym vulkánom - Mount Agung s výškou 3142 metrov, či krásnymi chrámami ako napríklad Pura Luhur Batukau - jedným z vyše 20 tisíc na ostrove. Sever krajiny je poredšie osídlený, no ak ste vyznávačom podmorského sveta, určite si dajte tú námahu, zavítajte tam a neoľutujete.

    Ak čas dovolí, nevynechajte návštevu ostrova susedného s menom Lombok. Je to baliho menší brat, neobjavený, divoký a zaujímavý. Ešte stále váhate? Tak vedzte, že na Bali sa úplne bez problémov dohovoríte anglicky, je tam bezpečne, široké pokrytie mobilnej či wifi siete. Najväčší problém je, že keď tam zavítate, veľmi ťažko sa Vám bude odchádzať.

Počasie

Wednesday
clear sky
27 °C
(dnes)
27 °C
Thursday
few clouds
30 °C
(dnes)
27 °C
Friday
clear sky
30 °C
(dnes)
26 °C
Saturday
clear sky
29 °C
(dnes)
26 °C
Sunday
clear sky
29 °C
(dnes)
26 °C
Monday
clear sky
29 °C
(dnes)
27 °C
Ohodnoťte túto destináciu
1hodnotenie